Description
Buy MicroBT Whatsminer M21S (56Th)
Buy MicroBT Whatsminer M21S (56Th). MicroBT Whatsminer M21s (56Th) of SHA-256 algorithm with hashing power of 56Th/s at 3360W power consumption.
MicroBT Whatsminer M21s (56Th) is a robust SHA-256 miner with 56Th/s hashing power and 3360W power consumption. It uses TSMC’s 12nm chips, weighs 12,500g, and has a compact size of 155 x 240 x 390mm.
The device operates with two fans and generates a noise level of 75dB. Designed for efficiency, the miner supports an Ethernet interface and can operate in temperatures between 5–45°C with humidity levels ranging from 5–95%.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | MicroBT |
|---|---|
| Model | Whatsminer M21S |
| Release | June 2019 |
| Size | 155 x 240 x 390mm |
| Weight | 12500g |
| Chip name | TSMC |
| Chip size | 12nm |
| Noise level | 75db |
| Fan(s) | 2 |
| Power | 3360W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 – 45 °C |
| Humidity | 5 – 95 % |





Reviews
There are no reviews yet.