Description
Buy Lucky Miner LV06 Bitcoin Miner
Buy Lucky Miner LV06 Bitcoin Miner. Lucky Miner LV06 (500Gh) of SHA-256 algorithm with hashing power of 500Gh/s at 13W power consumption.
Lucky Miner LV06 is a high-performance miner for the SHA-256 algorithm, offering a hashrate of 500Gh/s with a power consumption of 13W. It weighs 0.208kg and has dimensions of 130 x 66 x 40mm.
It supports an input voltage of 100-240V, features operates at a noise level of 35db. The miner also tolerates temperatures from 0 – 35 °C and humidity from 10 – 90 %.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Lucky Miner |
|---|---|
| Model | LV06 (500Gh) |
| Release | May 2024 |
| Size w/o | 130 x 66 x 40mm |
| Size with | 212 x 180 x 78mm |
| Weight Net | 208g |
| Weight Gross | 432g |
| Noise level | 35db |
| Voltage | 100-240v |
| Power | 13W |
| Interface | WiFi |
| Temperature | 0 – 35 °C |
| Humidity | 10 – 90 % |
| Warranty | No post-delivery coverage is included |





Reviews
There are no reviews yet.