Description
Buy Lucky Miner LG07 Dogecoin Miner
Buy Lucky Miner LG07 Dogecoin Miner. Lucky Miner LG07 (11Mh) of Scrypt algorithm with hashing power of 11Mh/s at 12W power consumption.
Lucky Miner LG07 is a high-performance miner for the Scrypt algorithm, offering a hashrate of 11Mh/s with a power consumption of 12W. It weighs 0.4kg and has dimensions of 109 x 99 x 45mm.
It supports an input voltage of 100-240V, features high speed fan and operates at a noise level of 40db. The miner also tolerates temperatures from 5 – 45 °C and humidity from 5 – 95 %.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Lucky Miner |
|---|---|
| Model | LG07 |
| Size w/o | 109 x 99 x 45mm |
| Size with | 200 x 180 x 65mm |
| Weight Net | 0.4kg |
| Noise level | 40db |
| Voltage | 100-240v |
| Power | 12W |
| Interface | WiFi 2.4g |
| Temperature | 5 – 45 °C |
| Humidity | 5 – 95 % |
| Warranty | No post-delivery coverage is included |





Reviews
There are no reviews yet.