Description
Buy Bitmain Antminer S21+ Hydro Bitcoin Miner
Buy Bitmain Antminer S21+ Hydro Bitcoin Miner. Antminer S21+ Hydro (358Th) of SHA-256 algorithm with hashing power of 358Th/s at 5370W – 5925W power consumption.
Bitmain Antminer S21+ hydro miner is a robust Bitcoin miner employing the SHA-256 algorithm. The miner offers a hash rate of 358 Th/s – 395Th/s on a power consumption of 4785W. It measures 339 x 173 x 207 mm and weighs 13800 g. Its voltage is 380 – 415 V. The miner comes with a hydro-cooling feature with a coolant PH Value between 8.0 ~ and 10.0 to eliminate excessive heat and offers a noise level of 50dB.
The ideal temperature range for the miner is between 20 to 50 degrees Celsius and a humidity level between 10 to 90%.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Bitmain |
|---|---|
| Model | Antminer S21+Hyd (358Th) |
| Size w/o | 339 x 173 x 207mm |
| Size with | 570 x 316 x 430mm |
| Weight Net | 13800g |
| Noise level | 50db |
| Storage Temp. | -20-70 |
| Power | 4785W |
| Voltage | 380-415V |
| Working coolant | Antifreeze/ Pure water/Deionized water |
| Coolant PH value | Antifreeze: 7.0~9.0 Prue water: 6.5~7.5 Deionized water:8.5~9.5 |
| Coolant Flow, L/min | 8.0~10.0 |
| Coolant pressure, bar | ≤3.5 |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 20 – 50 °C |
| Humidity | 10 – 90 % |
| Warranty | 365 Days |





Lucas –
Yo yo yo thanks wonderful.. I got my package
Pong Lee –
Love it so much good good
Parto rio –
I appreciate you so much and it’s works perfecto
Mr Austin –
I thought it’s going to take long for my Oder to arrive I guess 2days not bad at all … am giving you 5 star
Stev –
I spend 5min too unrap this ..men I appreciate I am happy thank you so much
Diago –
Just got mine and I’m already enjoying it.
Benjamin –
I received mine and it works perfectly. Highly recommended!