Description
Buy Bitmain Antminer S19 Pro Hydro BTC Miner
Buy Bitmain Antminer S19 Pro Hydro BTC Miner. Antminer S19 Pro hydro (184Th) of SHA-256 algorithm with hashing power of 184Th/s at 5428W power consumption.
Bitmain S19 Pro Hydro is a robust miner offering a hash rate of 184 Th/s on consuming 5428 Watts of power. The miner weighs 13000 g and is 336 x 175 x 208 mm in dimension.
The miner has a noise level of 50 dB and uses Ethernet interface. The ideal temperature range required by the miner is between 5 to 40 degrees Celsius and a humidity level between 5 to 95 %
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Bitmain |
|---|---|
| Model | Antminer S19 Pro hydro |
| Release | January 2023 |
| Size | 336 x 175 x 208mm |
| Weight | 13000g |
| Noise level | 50db |
| Power | 5428W |
| Cooling | Water cooling |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 – 40 °C |
| Humidity | 5 – 95 % |
| Warranty | 365 Days |





Reviews
There are no reviews yet.