Description
Buy Bitmain Antminer K5 (1130Gh)
Buy Bitmain Antminer K5 (1130Gh). Bitmain Antminer K5 (1130Gh) of Eaglesong algorithm with hashing power of 1.13Th/s at 1580W power consumption.
Bitmain Antminer KS5 is an Eaglesong-algorithm employed miner boasting a hash rate of 1.13 Th/s on consuming 1580 Watts of power. The release date of the miner is April 2020, weighs 6100 g and is 331 x 234 x 391 mm in dimension.
The miner comes with 4 in-built fans and has a noise level of 72 dB. The ideal temperature range required by the miner is between 5 to 45 degrees Celsius and a humidity level between 5 to 95 %.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Bitmain |
|---|---|
| Model | Antminer K5 (1130Gh) |
| Release | April 2020 |
| Size | 331 x 234 x 391mm |
| Weight | 6100g |
| Noise level | 72db |
| Fan(s) | 4 |
| Power | 1580W |
| Voltage | 12V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 – 45 °C |
| Humidity | 5 – 95 % |





Reviews
There are no reviews yet.