Description
Buy Lucky Miner LV07 Bitcoin Miner
Buy Lucky Miner LV07 Bitcoin Miner. Lucky Miner LV07 (1Th) of SHA-256 algorithm with hashing power of 1Th/s at 25W power consumption.
Lucky Miner LV07 is a robust Scrypt-algorithm employed miner boasting a hash rate of 1Th/s on consuming 25 Watts of power. The release date of the miner is Jun 2024, weighs 0.4kg and is 109 x 99 x 45mm in dimension.
The excessive heat to be released easily and has a noise level of 38 db. The ideal temperature range required by the miner is between 5 – 45 degrees Celsius and a humidity level between 5 – 95 %.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Lucky Miner |
|---|---|
| Model | LV07 (1Th) |
| Release | June 2024 |
| Size w/o | 109 x 99 x 45mm |
| Size with | 200 x 180 x 65mm |
| Weight Net | 0.4kg |
| Weight Gross | 1kg |
| Noise level | 38db |
| Voltage | 100-240v |
| Power | 25W |
| Interface | WiFi 2.4g |
| Temperature | 5 – 45 °C |
| Humidity | 5 – 95 % |
| Warranty | No post-delivery coverage is included |





Reviews
There are no reviews yet.