Description
Buy Lucky Miner LV08 Bitcoin Miner
Buy Lucky Miner LV08 Bitcoin Miner. Lucky Miner LV08 (4.5Th) of SHA-256 algorithm with hashing power of 4.5Th/s at 120W power consumption.
Lucky Miner LV08 is a robust Scrypt-algorithm employed miner boasting a hash rate of 4.5Th/s on consuming 120 Watts of power. The release date of the miner is Dec 2024, weighs 1.1kg and is 200 x 128 x 70mm in dimension.
the excessive heat to be released easily and has a noise level of 38 db. The ideal temperature range required by the miner is between 5 – 45 degrees Celsius and a humidity level between 5 – 95 %.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Lucky Miner |
|---|---|
| Model | LV08 (4.5Th) |
| Release | December 2024 |
| Size w/o | 200 x 128 x 70mm |
| Size with | 250 x 241 x 93mm |
| Weight Net | 1.1kg |
| Weight Gross | 1.5kg |
| Noise level | 38db |
| Voltage | 100-240v |
| Power | 120W |
| Interface | WiFi 2.4g |
| Temperature | 5 – 45 °C |
| Humidity | 5 – 95 % |
| Warranty | No post-delivery coverage is included |





Reviews
There are no reviews yet.