Description
Buy WindMiners K9 KAS Miner
Buy WindMiners K9 KAS Miner. WindMiners K9 (10.5Th) of KHeavyHash algorithm with hashing power of 10.5Th/s at 3300W power consumption.
WindMiners K9 (10.5Th) is designed for the KHeavyHash algorithm, with a hashing power of 10.5Th/s and a power consumption of 3300W. Its dimensions are 305 x 185 x 290mm, and it weighs 14,800g (net).
The miner runs with 4 fans and generates a noise level of 75dB. It operates within a voltage range of 165-300V and supports Ethernet connectivity. The acceptable temperature range for operation is 0-40°C, and it works in environments with humidity from 10-90%.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | WindMiners |
|---|---|
| Model | WindMiners K9 (10.5Th) |
| Release | November 2023 |
| Size w/o | 305 x 185 x 290mm |
| Size with | 420 x 294 x 374mm |
| Weight Net | 14800g |
| Weight Gross | 15300g |
| Noise level | 75db |
| Fan(s) | 4 |
| Power | 3300W |
| Voltage | 165-300V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 0 – 40 °C |
| Humidity | 10 – 90 % |





Reviews
There are no reviews yet.