Description
Buy VolcMiner D3 Dogecoin Miner
Buy VolcMiner D3 Dogecoin Miner. VolcMiner D3 (20Gh) of Scrypt algorithm with hashing power of 20Gh/s at 3580W power consumption.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | VolcMiner |
|---|---|
| Model | D3 (20Gh) |
| Size w/o | 335 x 220 x 325mm |
| Size with | 475 x 360 x 455mm |
| Weight Net | 17500g |
| Noise level | 75db |
| Fan(s) | 4 |
| Voltage | 200-300v |
| Storage Temp. | -40-70 |
| Power | 3580W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | -20 – 45 °C |
| Humidity | 10 – 90 % |
| Warranty | 365 Days |





Reviews
There are no reviews yet.