Description
Buy NerdMiner NerdQaxe++ Bitcoin Miner
Buy NerdMiner NerdQaxe++ Bitcoin Miner. NerdMiner NerdQaxe++ (4.8Th) of SHA-256 algorithm with hashing power of 4.8Th/s at 72W power consumption.
NerdMiner NerdQaxe++ is a high-performance miner for the SHA-256 algorithm, offering a hashrate of 21Gh/s with a power consumption of 72W. It weighs 0.4Kg and has dimensions of 20 x 10 x 5mm.
Features of high speed one fan and operates at a noise level of 40db. The miner also tolerates temperatures from 5 – 40 °C and humidity from 10 – 65 %.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | NerdMiner |
|---|---|
| Model | NerdQaxe++ (4.8Th) |
| Release | May 2025 |
| Size w/o | 20 x 10 x 5mm |
| Chip Name | BM1370 |
| Fan | 1 |
| Noise level | 40db |
| Power | 72W |
| Interface | WiFi |
| Temperature | 5 – 40 °C |
| Humidity | 10 – 65 % |
| Warranty | No post-delivery coverage is included |





Garry cole –
Everything was great. Would definitely come again.
Allen Brian –
It works well and can handle up to 6.5t without any issues.
Frank Garcia –
It arrived well and the device is good.
Harry Tom –
Works perfectly! Might have to order more now
Terry John –
Very fast delivery. The miner is as the picture. Good quality.
Fred harry –
Trustworthy seller. I Recommend
John max –
Fast delivery
Billy Core –
Absolutely perfect. Exactly as described and even faster
Frank –
Fantastic miners. All were tested before hand and all are working fine.