Description
Buy MicroBT Whatsminer M70 Bitcoin Miner
Buy MicroBT Whatsminer M70 Bitcoin Miner. MicroBT Whatsminer M70 (214Th/s) of SHA-256 algorithm with hashing power of 214Th/s at 3140W power consumption.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | MicroBT |
|---|---|
| Model | Whatsminer M70 |
| Size | 430 x 155 x 226mm |
| Weight | 13500g |
| Noise Level | 75db |
| Voltage | 220-240V |
| Fan(s) | 2 |
| Power | 3140W |
| Power Cable | 16A |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 – 35 °C |





Reviews
There are no reviews yet.