Description
Buy MicroBT Whatsminer M66 Hydro BTC Miner
Buy MicroBT Whatsminer M66 Hydro BTC Miner. MicroBT Whatsminer M66 Hydro (280Th/s) of SHA-256 algorithm with hashing power of 280Th/s at 5572W power consumption.
MicroBT Whatsminer M66 Hydro (280Th/s) is designed for SHA-256 algorithm mining, offering 280Th/s hash rate with a power draw of 5572W. The unit’s dimensions are 267 x 147 x 401mm, and it weighs 16,000g.
It’s a 4U blade rack-mountable model with hydro cooling. The miner operates within a temperature range of 5-45°C and humidity of 5-95%. Additional features include Ethernet interface, 380-480V voltage, 16A power cable, and 50db noise level.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | MicroBT |
|---|---|
| Model | Whatsminer M66 Hydro |
| Release | October 2023 |
| Size | 267 x 147 x 401mm |
| Weight Net | 16000g |
| Weight Gross | 17000g |
| Noise Level | 50db |
| Form Factor | 4U Blade Rack-mountable |
| Power | 5572W |
| Cooling | Hydro Cooling |
| Voltage | 380-480V |
| Power Cable Model | 16A |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 – 45 °C |
| Humidity | 5 – 95 % |
| Warranty | 180 Days |





Reviews
There are no reviews yet.