Description
Buy MicroBT Whatsminer M63S Hydro BTC Miner
Buy MicroBT Whatsminer M63S Hydro BTC Miner. MicroBT Whatsminer M63S Hydro (410Th/s) of SHA-256 algorithm with hashing power of 410Th/s at 7215W power consumption.
MicroBT Whatsminer M63S Hydro has a 410Th/s – 420Th/s hash rate, which is pretty powerful! It uses 7215W of power. It also has some pretty specific measurements: 86 x 483 x 663mm, and weighs 27,500g (net) or 30,000g (gross).
The design is 4U blade rack-mountable, with hydro cooling for heat management. Operating in a temperature range of 5-45 °C.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | MicroBT |
|---|---|
| Model | Whatsminer M63s Hydro |
| Release | October 2023 |
| Size | 86 x 483 x 663mm |
| Weight Net | 27500g |
| Weight Gross | 30000g |
| Noise Level | 50db |
| Form Factor | 4U Blade Rack-mountable |
| Power | 7215W |
| Cooling | Hydro Cooling |
| Voltage | 380-480V |
| Power Cable Model | 16A |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 – 45 °C |
| Humidity | 5 – 95 % |
| Warranty | 180 Days |





Reviews
There are no reviews yet.