Description
Buy MicroBT Whatsminer M63 Hydro BTC Miner
Buy MicroBT Whatsminer M63 Hydro BTC Miner. MicroBT Whatsminer M63 Hydro (366Th/s) of SHA-256 algorithm with hashing power of 366Th/s at 7283W power consumption.
MicroBT Whatsminer M63 Hydro (366Th/s) is a powerful SHA-256 algorithm miner with 366Th/s hash rate and 7283W power consumption. Its dimensions are 86 x 483 x 663mm, with a net weight of 27,500g and a gross weight of 30,000g.
This miner has a 4U blade rack-mount form factor and operates with hydro cooling. It supports a voltage range of 380-480V, and features Ethernet interface and temperature and humidity ranges of 5-45°C and 5-95%.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | MicroBT |
|---|---|
| Model | Whatsminer M63 Hydro |
| Release | October 2023 |
| Size | 86 x 483 x 663mm |
| Weight Net | 27500g |
| Weight Gross | 30000g |
| Noise Level | 50db |
| Form Factor | 4U Blade Rack-mountable |
| Power | 7283W |
| Cooling | Hydro Cooling |
| Voltage | 380-480V |
| Power Cable Model | 16A |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 – 45 °C |
| Humidity | 5 – 95 % |
| Warranty | 180 Days |





David –
The site is smooth easy to use and when I place my first order I got it so quick
Becker –
Ja ja het is hier ik ben zo blij heel erg bedankt
Edoardo –
Mi sento sollevato nel vedere il mio pacco, voglio dirti grazie