Description
Buy MicroBT Whatsminer M33s++ Hydro BTC Miner
Buy MicroBT Whatsminer M33s++ Hydro BTC Miner. MicroBT Whatsminer M33s++Hydro (242Th/s) of SHA-256 algorithm with hashing power of 242Th/s at 7260W power consumption.
MicroBT Whatsminer M33s++Hydro (242Th/s) is a high-performance miner designed for the SHA-256 algorithm. It delivers an impressive hash rate of 242Th/s while consuming 7260W of power. The miner has compact dimensions of 482 x 650 x 86mm and a weight of 27,500g.
It is rack-mountable with a 4U form factor, operates efficiently with a power ratio of 31 J/T ± 5%, and utilizes Ethernet for its interface. It can function within a temperature range of 5–45°C and humidity between 5–95%.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | MicroBT |
|---|---|
| Model | Whatsminer M33s++ Hydro |
| Release | December 2022 |
| Size | 482 x 650 x 86mm |
| Weight | 27500g |
| Form Factor | 4U Blade Rack-mountable |
| Power | 7260W |
| PSU | AC380V |
| Power Ratio | 31 J/T ± 5% |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 – 45 °C |
| Humidity | 5 – 95 % |
| Warranty | 180 Days |





Reviews
There are no reviews yet.