Description
Buy MicroBT Whatsminer M30S++ (110Th)
Buy MicroBT Whatsminer M30S++ (110Th). MicroBT Whatsminer M30s++ (110Th) of SHA-256 algorithm with hashing power of 110Th/s at 3472W power consumption.
MicroBT Whatsminer M30S++ is a high-performance miner for the SHA-256 algorithm, offering a hashrate of 110Th/s with a power consumption of 3472W. It weighs 11.7 Kg and has dimensions of 125 x 225 x 425mm.
It supports an input voltage of 200-240V, features two fan and operates at a noise level of 75db. The miner also tolerates temperatures from 5 – 40 °C and humidity from 5 – 90 %.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | MicroBT |
|---|---|
| Model | Whatsminer M30S++ |
| Release | April 2020 |
| Size | 125 x 225 x 425mm |
| Chip size | 12nm |
| Noise level | 75db |
| Fan(s) | 2 |
| Power | 3472W |
| Voltage | 12V |
| Temperature | 5 – 40 °C |
| Humidity | 5 – 90 % |





Reviews
There are no reviews yet.