Description
Buy iPollo V1 Mini ETH Miner (300Mh)
Buy iPollo V1 Mini ETH Miner (300Mh). Ipollo V1 Mini (300Mh) of EtHash algorithm with hashing power of 300Mh/s at 240W power consumption.
iPollo V1 Mini (300Mh) is a high-performance miner engineered for the EtHash algorithm, delivering a hash rate of 300Mh/s at 240W power consumption. It is designed to mine multiple cryptocurrencies including ETH, ETC, ZIL, ETP, and EXP.
The miner features compact dimensions of 179 x 143 x 90mm and weighs 2.1kg. Equipped with a single fan operating at a noise level of 55dB.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Ipollo |
|---|---|
| Model | V1 Mini |
| Also known as | Ipollo V1 Mini ETH Miner |
| Release | June 2022 |
| Noise level | 55db |
| Fan(s) | 1 |
| Weight | 2.1kg |
| Interface | Ethernet |
| Power | 240W |
| Size | 179 x 143 x 90mm |
| Currency | ETH/ETC/ZIL/ETP/EXP |





Reviews
There are no reviews yet.