Description
Buy iPollo V1 Mini Classic Plus ETC Miner (280Mh)
Buy iPollo V1 Mini Classic Plus ETC Miner (280Mh). iPollo V1 Mini Classic Plus (280Mh) of EtHashETC algorithm with hashing power of 280Mh/s at 270W power consumption.
iPollo V1 Mini Classic Plus (280Mh) is designed for the EtHashETC algorithm. It provides 280Mh/s hashing power with a power usage of 270W.
It has a noise level of 55dB, operates with one fan, and features 3.8GB of RAM. The unit connects through Ethernet and has dimensions of 148 x 158 x 78mm, weighing 1kg. It functions in a humidity range of 5 – 95%.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Ipollo |
|---|---|
| Model | V1 Mini Classic Plus |
| Also known as | Ipollo V1 Mini Classic Plus ETC Miner |
| Release | June 2022 |
| Noise level | 55db |
| Fan(s) | 1 |
| Power | 270W |
| Ram | 3.8GB |
| ETC Deadline | 12/2024 **please note these deadlines are estimated and subject to change |
| Interface | Ethernet |
| Size | 148 x 158 x 78mm |
| Weight | 1Kg |
| Humidity | 5 – 95 % |





Reviews
There are no reviews yet.