Description
Buy iPollo ClawPC A1 Mini
Buy iPollo ClawPC A1 Mini. The iPollo ClawPC A1 Mini is a compact hybrid desktop combining a powerful PC with a dedicated Blockchain Processing Unit (BPU). Designed for the Open Claw AI Agent System, it supports local AI tasks, gaming, content creation, and crypto mining.
iPollo ClawPC A1 Mini is a compact desktop that combines daily computing with built-in blockchain processing. It can run AI agents locally while supporting gaming, creative tasks, and crypto mining.
The iPollo ClawPC A1 Mini is a hybrid desktop combining a powerful PC with built-in BPU technology. Designed for the Open Claw AI Agent platform, it supports AI tasks, crypto mining, and everyday PC use like gaming or content creation.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | iPollo |
|---|---|
| Model | V2H |
| Graphics | AMD Radeon Vega7 |
| OS | Pre-installed Ubuntu |
| Power Supply | 100-240V 50/60Hz 2.0A, 19V=3.42A |
| Memory (RAM) | DDR4 Dual-channel 3200MHz, Max support 32GB*2 |
| Storage | M.2 2280 and M.2 2242 (256G/512G/1T/2T(×2)) |
| Size | 11.4 × 10.6 × 3.75 mm |
| Network | 10M/100M/1000M RJ45 LAN port, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 |
| Ports (Interfaces) | HDMI * 2 Type-C * 1 USB 2.0 * 2 USB 3.0 * 2 RJ45 1G LAN port * 1 DC IN Power Jack * 1 3.5mm Headphone Jack * 1 |





Reviews
There are no reviews yet.