Description
Buy Innosilicon A11 Pro ETH Miner 8GB (1500Mh)
Buy Innosilicon A11 Pro ETH Miner 8GB (1500Mh). Innosilicon A11 pro (1500Mh) of EtHash algorithm with hashing power of 1.5Gh/s at 2350W power consumption.
Innosilicon A11 Pro (1500Mh) is a powerful miner designed for the EtHash algorithm, offering 1.5Gh/s hash rate at 2350W power consumption.
Miner comes with four fans, 8Gb memory, and an Ethernet interface. With a 12V power requirement and a noise level of 75db, it works within temperature ranges of 5°C to 45°C and humidity between 5% and 95%.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Innosilicon |
|---|---|
| Model | A11 Pro ETH (1500Mh) |
| Also known as | A11 Pro ETHMiner 8G 1500Mh |
| Release | November 2021 |
| Noise level | 75db |
| Fan(s) | 4 |
| Power | 2350W |
| Voltage | 12V |
| Interface | Ethernet |
| Memory | 8Gb |
| Temperature | 5 – 45 °C |
| Humidity | 5 – 95 % |

Reviews
There are no reviews yet.