Description
Buy Iceriver AE3 Aleo Miner
Buy Iceriver AE3 Aleo Miner. Iceriver AE3(2Gh) of zkSNARK algorithm with hashing power of 2Gh/s at 3400W power consumption.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Iceriver |
|---|---|
| Model | AE3 |
| Also known as | Iceriver AE3 Aleo Miner |
| Size w/o | 370 x 290 x 195mm |
| Size with | 490 x 300 x 400mm |
| Weight Net | 15000g |
| Noise level | 75db |
| Voltage | 200-250V |
| Power | 3400W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 0 – 40 °C |
| Warranty | 180 Days |





Reviews
There are no reviews yet.