Description
Buy Goldshell AE Max II Aleo Miner
Buy Goldshell AE Max II Aleo Miner. Goldshell AE Max II (540Mh) of zkSNARK algorithm with hashing power of 540Mh/s at 3200W power consumption.
Goldshell AE Max II is a high-performance miner for the zkSNARK algorithm, offering a hashrate of 540Mh/s with a power consumption of 3200W. It weighs 13500g and has dimensions of 264 x 200 x 290mm.
It supports an input voltage of 180-280V, features four fans, and operates at a noise level of 70db. The operable within a temperature range of 5 – 45 °C and humidity of 5 – 65 %
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Goldshell |
|---|---|
| Model | AE Max II |
| Also known as | Goldshell AE Max II (540Mh) |
| Weight Net | 14450g |
| Size w/o | 264 x 200 x 290mm |
| Size with | 360 x 410 x 320mm |
| Input Voltage | 185-285V |
| Noise level | 85db |
| Fan(s) | 4 |
| Power | 3200W |
| Temperature | 0 – 35 °C |
| Humidity | 5 – 65 % |
| Warranty | 180 Days |





Reviews
There are no reviews yet.