Description
Buy Fluminer T3 Bitcoin Miner
Buy Fluminer T3 Bitcoin Miner. Fluminer T3 (115Th) of SHA-256 algorithm with hashing power of 115Th/s at 1700W power consumption.
Fluminer T3 is a high-performance miner for the SHA-256 algorithm, offering a hashrate of 115Th/s with a power consumption of 1700W. It weighs 12800g and has dimensions of 450 x 140 x 300mm.
It supports an input voltage of 110-240V,Features operation at a noise level of 50d, with networking options including RJ45 Ethernet and Wi-Fi, and tolerates temperatures from 0 – 40 °C and humidity from 10 – 90 %.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Fluminer |
|---|---|
| Model | T3 |
| Also known as | Fluminer T3 Bitcoin Miner |
| Weight Net | 12800g |
| Voltage | 110-240V |
| Size w/o | 450 x 140 x 300mm |
| Noise level | 50db |
| Networking Connection Mode | RJ45 Ethernet 10/100/1000M and WiFi |
| Interface | Ethernet |
| Power | 1700W |
| Temperature | 0 – 40 °C |
| Humidity | 10 – 90 % |
| Warranty | 365 Days |





Reviews
There are no reviews yet.