Description
Buy Fluminer L3 Dogecoin Miner
Buy Fluminer L3 Dogecoin Miner. Fluminer L3 (9.5Gh) of Scrypt algorithm with hashing power of 9.5Gh/s at 1700W power consumption.
Fluminer L3 is a high-performance miner for the Scrypt algorithm, offering a hashrate of 9.5Gh/s with a power consumption of 1700W. It weighs 13.8kg and has dimensions of 450 x 140 x 300mm.
It supports an input voltage of 110-240V, features operates at a noise level of 45db. The miner also tolerates temperatures from 5 – 40 °C and humidity from 10 – 90 %.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Fluminer |
|---|---|
| Model | L3 |
| Also known as | Fluminer L3 Doge Miner |
| Weight Net | 13800g |
| Voltage | 110-240V |
| Size w/o | 450 x 140 x 300mm |
| Noise level | 45db |
| Networking Connection Mode | RJ45 Ethernet 10/100/1000M and WiFi |
| Interface | Ethernet |
| Power | 1700W |
| Temperature | 5 – 40 °C |
| Humidity | 10 – 90 % |
| Warranty | 365 Days |





Reviews
There are no reviews yet.