Description
Buy Fluminer L2 Dogecoin Miner
Buy Fluminer L2 Dogecoin Miner. Fluminer L2 (1Gh) of Scrypt algorithm with hashing power of 1Gh/s at 230W power consumption.
Fluminer L2 is a high-performance miner for the Scrypt algorithm, offering a hashrate of 1Gh/s with a power consumption of 230W. It weighs 8200g and has dimensions of 32 x 16 x 16mm.
It supports an input voltage of 110-220V, features noise level of 35db. The miner also tolerates temperatures from 0 – 40 °C and humidity from 10 – 90 %.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Fluminer |
|---|---|
| Model | L2 |
| Also known as | Fluminer L2 1Gh/s |
| Weight Net | 8200g |
| Voltage | 110-220V |
| Size w/o | 32 x 16 x 16mm |
| Noise level | 35db |
| Interface | Ethernet |
| Power | 230W |
| Temperature | 0 – 40 °C |
| Humidity | 10 – 90 % |
| Warranty | 365 Days |





Reviews
There are no reviews yet.