Description
Buy Fluminer L1 Pro Dogecoin Miner
Buy Fluminer L1 Pro Dogecoin Miner. Fluminer L1 Pro (6Gh) of Scrypt algorithm with hashing power of 6Gh/s at 1400W power consumption.
Fluminer L1 Pro is a high-performance miner for the Scrypt algorithm, offering a hashrate of 6Gh/s with a power consumption of 1400W. It weighs 12.8kg and has dimensions of 450 x 140 x 300mm.
It supports an input voltage of 110-240V, features operates at a noise level of 45db. The miner also tolerates temperatures from 0 – 40 °C and humidity from 10 – 90 %.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Fluminer |
|---|---|
| Model | L1 Pro |
| Also known as | Fluminer L1 Pro Doge Miner |
| Release | June 2025 |
| Weight Net | 12800g |
| Voltage | 110-240V |
| Size w/o | 450 x 140 x 300mm |
| Noise level | 45db |
| Networking Connection Mode | RJ45 Ethernet 10/100/1000M and WiFi |
| Interface | Ethernet |
| Power | 1400W |
| Temperature | 0 – 40 °C |
| Humidity | 10 – 90 % |
| Warranty | 365 Days |





Reviews
There are no reviews yet.