Description
Buy ElphaPex DG2 Mini Dogecoin Miner
Buy ElphaPex DG2 Mini Dogecoin Miner. ElphaPex DG2 Mini (2.4Gh) of Scrypt algorithm with hashing power of 2.4Gh/s at 530W power consumption.
ElphaPex DG2 Mini is a robust Scrypt-algorithm employed miner boasting a hash rate of 2.4Gh/s on consuming 530 Watts of power. The release date of the miner is Oct 2025, weighs 4.5 Kg and is 230 x 198 x 140mm in dimension.
The miner comes with high speed fans allowing the excessive heat to be released easily. The ideal temperature range required by the miner is between5 – 65 °C degrees Celsius and a humidity level between 0 – 90 %.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Elphapex |
|---|---|
| Model | Elphapex DG2 Mini (2.4Gh) |
| Size w/o | 230 x 198 x 140mm |
| Weight Net | 4500g |
| Power | 530W |
| Voltage | 110-240V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 – 65 °C |
| Humidity | 0 – 90 % |
| Warranty | 180 Days |





Reviews
There are no reviews yet.