Description
Buy ElphaPex DG2 Dogecoin Miner
Buy ElphaPex DG2 Dogecoin Miner. ElphaPex DG2 (18Gh) of Scrypt algorithm with hashing power of 18Gh/s at 3960W power consumption.
ElphaPex DG2 is a high-performance miner for the Scrypt algorithm, offering a hashrate of 18Gh/s with a power consumption of 3960W. It weighs 18.3kg and has dimensions of 432 x 196 x 287mm.
It supports an input voltage of 200-240V, features four fan and operates at a noise level of 75db. The miner also tolerates temperatures from 5 – 45 °C and humidity from 5 – 95 %.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Elphapex |
|---|---|
| Model | Elphapex DG2 (18Gh) |
| Size w/o | 432 x 196 x 287mm |
| Size with | 624 x 289 x 387mm |
| Weight Net | 18300g |
| Noise level | 75db |
| Fan(s) | 4 |
| Networking Connection Mode | RJ45 Ethernet 10/100M |
| Power | 3960W |
| Voltage | 200-240V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 – 45 °C |
| Humidity | 5 – 95 % |
| Warranty | 180 Days |





Reviews
There are no reviews yet.