Description
Buy ElphaPex DG Home 1 Dogecoin Miner
Buy ElphaPex DG Home 1 Dogecoin Miner. ElphaPex DG Home 1 (2Gh) of Scrypt algorithm with hashing power of 2Gh/s at 630W power consumption.
Elphapex DG Home 1 miner is a magnificent Dogecoin miner which is employed with the Scrypt algorithm. The miner boasts a hash rate of 2Gh/s on a power consumption of 630 W. The weight of the miner is 6 Kg, depicting its lightweight design. The required temperature condition for the miner ranges between 5 to 45 degrees Celsius.
The miner is an ideal option for the home miners due to its minimalist, lightweight and user-friendly design that makes mining easy for the miners, looking to mine Dogecoin from the comfort of their home.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Elphapex |
|---|---|
| Model | Elphapex DG Home 1 (2Gh) |
| Power | 630W |
| Weight Net | 10300g |
| Weight Gross | 13500g |
| Size w/o | 410 x 370 x 135mm |
| Size with | 570 x 540 x 325mm |
| Interface | Ethernet |
| Voltage | 100-240V |
| Temperature | 5 – 65°C |
| Humidity | 0 – 90% |
| Warranty | 180 Days |





Reviews
There are no reviews yet.