Description
Buy Bitmain Antminer Z15 Pro ZCash Miner
Buy Bitmain Antminer Z15 Pro ZCash Miner. Antminer Z15 Pro (840KSol/s) of Equihash algorithm with hashing power of 840KSol/s at 2780W power consumption.
Bitmain Antminer Z15 Pro (840KSol/s) is a powerful mining machine tailored for the Equihash algorithm. With an impressive hash rate of 840KSol/s, it operates at a power consumption of 2780W. The miner’s size is 428 x 195 x 290mm, weighing 16950g (net) and 18800g (gross).
It features two fans and is engineered for optimal performance with a power efficiency of 3.31j/Ksol. The noise level is 72db, and it supports ethernet connectivity within a temperature range of 0-40°C and humidity from 10-90%.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Bitmain |
|---|---|
| Model | Antminer Z15 Pro |
| Size | 428 x 195 x 290mm |
| Weight Net | 16950g |
| Fan(s) | 2 |
| Power | 2780W |
| Power Efficiency | 3.31j/Ksol |
| Noise Level | 72db |
| Storage Temp. | -20~70 |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 0 – 40 °C |
| Humidity | 10 – 90 % |
| Warranty | 180 Days |





Reviews
There are no reviews yet.