Description
Buy Bitmain Antminer T21 BTC Miner
Buy Bitmain Antminer T21 BTC Miner. Antminer T21 (190Th) of SHA-256 algorithm with hashing power of 190Th/s at 3610W power consumption.
Bitmain Antminer T21 (190Th) is a high-performance SHA-256 miner delivering a hash rate of 190Th/s at 3610W power consumption. Its dimensions are 400 x 195 x 290mm and weighs 16,400g net (18,100g gross). Operating at a noise level of 75dB with 2 fans, it ensures reliable cooling and performance.
The miner supports RJ45 Ethernet 10/100M connectivity and functions on a voltage range of 380-415V. It operates optimally in temperatures from 0°C to 45°C with humidity levels between 10% and 90% and can be safely stored within a range of -40°C to -85°C.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Bitmain |
|---|---|
| Model | Antminer T21 (190Th) |
| Release | March 2024 |
| Size w/o | 400 x 195 x 290mm |
| Size with | 570 x 316 x 430mm |
| Weight Net | 16400g |
| Weight Gross | 18100g |
| Noise level | 75db |
| Fan(s) | 2 |
| Storage Temp. | -40-85 |
| Networking Connection Mode | RJ45 Ethernet 10/100m |
| Power | 3610W |
| Voltage | 380-415V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 0 – 45 °C |
| Humidity | 10 – 90 % |
| Warranty | 180 Days |





Reviews
There are no reviews yet.