Description
Buy Bitmain Antminer T19 (88Th)
Buy Bitmain Antminer T19 (88Th). Bitmain Antminer T19 (88Th) of SHA-256 algorithm with hashing power of 88Th/s at 3150W power consumption.
Bitmain Antminer T19 (88Th) is a powerful SHA-256 miner with a hashing rate of 88 TH/s and power consumption of 3150W. It features a compact design, measuring 195 x 290 x 400mm, and weight 14,200g. With a noise level of 75db and four fans for cooling,
This mining rig operates efficiently within a temperature range of 5 – 40°C and humidity levels from 10 to 90%. It connects via Ethernet (10/100M) and runs on 12V voltage.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Bitmain |
|---|---|
| Model | Antminer T19 (88Th) |
| Also known as | Model 240-Ca |
| Release | June 2020 |
| Size | 195 x 290 x 400mm |
| Weight | 14200g |
| Noise level | 75db |
| Fan(s) | 4 |
| Power | 3150W |
| Voltage | 12V |
| Interface | Ethernet 10/100M |
| Temperature | 5 – 40 °C |
| Humidity | 10 – 90 % |





Reviews
There are no reviews yet.