Description
Buy Bitmain Antminer S23 Hydro 3U Bitcoin Miner
Buy Bitmain Antminer S23 Hydro 3U Bitcoin Miner. Antminer S23 Hydro 3U (1160Th) of SHA-256 algorithm with hashing power of 1160Th/s at 11020W power consumption.
Bitmain Antminer S23 Hydro 3U miner is a powerful hydro Bitcoin miner employing the SHA-256 algorithm. The miner offers a hash rate of 1160Th/s on a power consumption of 11020W. It measures 900 x 482 x 130mm and weighs 42Kg. Its voltage is 380-415V. The miner comes with a hydro-cooling feature to eliminate extreme heat and a Ethernet connection.
The ideal temperature range for the miner is between 20 – 50 °C Celsius and a humidity level between 10 – 90 %.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Bitmain |
|---|---|
| Model | Antminer S23 Hydro 3U |
| Size w/o | 900 x 482 x 130mm |
| Size with | 1150 x 640 x 260mm |
| Weight Net | 42000g |
| Networking Connection Mode | RJ45 Ethernet 10/100M |
| Power | 11020W |
| Storage Temperature | -20-70 |
| Cooling | Hydro cooling |
| Voltage | 380-415V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 20 – 50 °C |
| Humidity | 10 – 90 % |
| Warranty | 365 Days |





Greg Allen –
Incredible seller. Fast response and products arrives faster. Definitely getting more sooner
Paul Peter –
Love it . Doesn’t make noise and also reliable seller
Bultner Karl –
Best seller. Buying more soon
Stanley Steve –
I recommend this seller personally
Incredible 👍😊
Joseph Carrager –
Fast shipping. Fast response and everything works fine and smooth
Allen Tony –
Works perfectly. Happy shopping with the best seller 😊👍
Max Anthony –
Fast response. Products is new and works perfectly. Best seller so far.
Buying more soon
Thomas max –
Perfectly packaged. Works well and no noise
Paul Kurt –
Fast shipping. Packaged well and works well
Andre Peter –
Reliable seller so far
Roland Karl –
Easy set up
Mr Brown –
You deliver faster than a pizza man . Thanks I unboxing and boom
Matt –
I’m glad I got mine