Description
Buy Bitmain Antminer S21j XP Hydro Bitcoin Miner
Buy Bitmain Antminer S21j XP Hydro Bitcoin Miner. Antminer S21j XP Hydro (495Th) of SHA-256 algorithm with hashing power of 495Th/s at 5940W power consumption.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Bitmain |
|---|---|
| Model | Antminer S21j XP Hydro |
| Size w/o | 430 x 176 x 208mm |
| Size with | 570 x 316 x 430mm |
| Weight Net | 16200g |
| Networking Connection Mode | RJ45 Ethernet 10/100M |
| Power | 5940W |
| Storage Temperature | -20-70 |
| Cooling | Hydro cooling |
| Voltage | 380-415V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 20 – 50 °C |
| Humidity | 10 – 90 % |
| Warranty | 365 Days |





Julian –
I highly recommend this seller – honest, responsive, and reliable.
Would definitely deal again in the future!
Josue tele –
Highly recommended for anyone looking for real, high-quality miners and professional support
Draxz –
Excellent service. The product is super accurate.
David –
Great communication and product. Fast delivery.
Dominic Aton –
Really excellent value for money. I’m now powering basically a mini datacentre off of this unit. A fibre nte, wireless/2.5gb router, 2.5gb switch, 2x raspberry pi 5 w/ nume and 2x pure nume storage nas (intel n150). It’s still sitting at around 65% power draw in total.
Finding appropraite 5.5×2.5mm cables is a tiny faff, but what an awesome product for the money.
The only caveat is that it’d be nice if it could notify you of a power outage (via usb, one-wire protocol, whatever really!).
David –
The seller provided great communication, honest updates, and fast delivery.
He also helped me during setup and followed up after installation to ensure everything was running smoothly.
Rick Corven –
Creative as always, it arrived before the scheduled time, everything is as I requested. Thank you.
Armando fuentes –
I’m extremely satisfied with the entire experience.
The communication was smooth,
The packaging was professional, and the unit arrived exactly as described – clean, brand-new, and in perfect working condition.
ANDRIANA –
The quality surprised me in a good way. I’m happy with my purchase.
Posada Restrepo –
Came from China and earlier than expected, tracking updated at all times and the product is good, these outperform Amazon.
Antony Tim –
The seller posted the product very quickly, and the board worked perfectly right away. I’m really liking it. Soon I’ll buy more to have backups.
Melvin –
It arrived early! New and well-packaged! Perfectly functional!
Excellent purchase and excellent seller! Highly recommended!!!
Angel Amani –
Without words, it is the best place to buy.
The service response was also very good.
Popeye Hector –
Package was delivered fast. Product came with power adapter. And its working well so far. Will buy again soon.
Thank you for all the help and support.
Ame Gael –
Super fast shipping, item is brand new and as described. Will definitely order with this seller again.
Andre –
I’m very happy with my experience — this is one of the best and most honest sellers i’ve dealt with
Armando Belmonte –
Professionally packaged, nice to unpack, works perfectly! Will buy more from this seller
David Clark –
Delivery was smooth and fast thank you very much …
Lane tallman –
This is one of the best products I’ve bought recently
Jane tom –
I would recommend this to anyone.
Tom Liam –
Thanks so much it’s works perfect love it
Henry william –
I appreciate the quick delivery No issues with delivery at all Everything came well packaged and safe