Description
Buy Bitmain Antminer S21e Hydro Bitcoin Miner
Buy Bitmain Antminer S21e Hydro Bitcoin Miner. Antminer S21e Hydro (310Th) of SHA-256 algorithm with hashing power of 310Th/s at 5270W power consumption.
Bitmain Antminer S21e Hydro miner is a powerful hydro Bitcoin miner employing the SHA-256 algorithm. The miner offers a hash rate of 310Th/s on a power consumption of 5270W. It measures 339 x 176 x 208mm and weighs 12.8Kg. Its voltage is 380-415V. The miner comes with a hydro-cooling feature to eliminate extreme heat and a Ethernet connection.
The ideal temperature range for the miner is between 20 – 50 °C Celsius and a humidity level between 10 – 90 %.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Bitmain |
|---|---|
| Model | Antminer S21e Hydro |
| Size w/o | 339 x 176 x 208mm |
| Size with | 570 x 316 x 430mm |
| Weight Net | 12800g |
| Networking Connection Mode | RJ45 Ethernet 10/100M |
| Power | 5270W |
| Storage Temperature | -20-70 |
| Cooling | Hydro cooling |
| Voltage | 380-415V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 20 – 50 °C |
| Humidity | 10 – 90 % |
| Warranty | 365 Days |





Reviews
There are no reviews yet.