Description
Buy Bitmain Antminer S21 Pro BTC Miner
Buy Bitmain Antminer S21 Pro BTC Miner. Antminer S21 Pro (234Th) of SHA-256 algorithm with hashing power of 234Th/s at 3510W power consumption.
Bitmain Antminer S21 Pro was released in July 2024. It offers a hash rate of 234 Th/s and consumes 3510 Watts of power. The miner comes with four in-built fans, weighs 20000 g, and is 450 x 219 x 293 mm in dimension.
The ideal temperature range for the miner is between -20 and -45 degrees Celsius and a humidity level between 10 to 90%.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Bitmain |
|---|---|
| Model | Antminer S21 Pro |
| Size w/o | 450 x 219 x 293mm |
| Size with | 680 x 390 x 450mm |
| Weight Net | 20000g |
| Noise level | 76db |
| Fan(s) | 4 |
| Storage Temp. | -20-70 |
| Power | 3510W |
| Voltage | 220-277V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | -20 – 45 °C |
| Humidity | 10 – 90 % |
| Warranty | 365 Days |





Reviews
There are no reviews yet.