Description
Buy Bitmain Antminer S21 Hydro BTC Miner
Buy Bitmain Antminer S21 Hydro BTC Miner. Antminer S21 hydro (335Th) of SHA-256 algorithm with hashing power of 335Th/s at 5360W power consumption.
Bitmain Antminer S21 hydro miner is a robust Bitcoin miner employing the SHA-256 algorithm. The miner offers a hash rate of 335 Th/s on a power consumption of 5360 W. It measures 410 x 170 x 209 mm and weighs 17500 g. The miner comes with a hydro-cooling feature to eliminate excessive heat and offers a noise level of 50 dB.
The ideal temperature range for the miner is between 5 to 45 degrees Celsius and a humidity level between 5 to 95%.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Bitmain |
|---|---|
| Model | Antminer S21 Pro hydro |
| Release | March 2024 |
| Size | 410 x 170 x 209mm |
| Weight | 17500g |
| Noise level | 50db |
| Power | 5360W |
| Cooling | Water cooling |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 – 45 °C |
| Humidity | 5 – 95 % |
| Warranty | 365 Days |





Reviews
There are no reviews yet.