Description
Buy Bitmain Antminer S19 (95Th)
Buy Bitmain Antminer S19 (95Th). Bitmain Antminer S19 (95Th) of SHA-256 algorithm with hashing power of 95Th/s at 3250W power consumption.
Bitmain Antminer S19 (95Th) is a high-performance SHA-256 miner delivering a hash rate of 95Th/s at 3250W power consumption. it features dimensions of 195 x 290 x 400mm and weighs 14,500g. The miner is equipped with 4 fans and operates at a noise level of 75dB.
It comes with an Ethernet interface for reliable connectivity and is designed to perform optimally in temperatures ranging from 5°C to 40°C, with humidity levels between 5% and 95%.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Bitmain |
|---|---|
| Model | Antminer S19 (95Th) |
| Release | May 2020 |
| Size | 195 x 290 x 400mm |
| Weight | 14500g |
| Noise level | 75db |
| Fan(s) | 4 |
| Power | 3250W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 – 40 °C |
| Humidity | 5 – 95 % |
| Warranty | 365 Days |





Reviews
There are no reviews yet.