Description
Buy Bitmain Antminer D9 Dash Miner (1.77Th)
Buy Bitmain Antminer D9 Dash Miner (1.77Th). Antminer D9 (1.77Th/s) of X11 algorithm with hashing power of 1.77Th/s at 2839W power consumption.
Antminer D9 (1.77Th) is a powerful mining machine designed for the X11 algorithm. Its hashing power is 1.77Th/s, with a power consumption of 2839W. The unit is 430 x 195 x 290mm in size and weighs 16.1kg. It operates with four fans for cooling and maintains a noise level of 75 dB.
The temperature range is between 0 and 40°C, and it can withstand storage between -20°C and 70°C with a humidity range from 10% to 90%.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Bitmain |
|---|---|
| Model | Antminer D9 (1.77Th) |
| Release | February 2023 |
| Size w/o | 430 x 195 x 290mm |
| Size with | 570 x 316 x 430mm |
| Weight Net | 16100g |
| Fan(s) | 4 |
| Power | 2839W |
| Power Efficiency | 1.60 ±10% |
| Storage Temp. | -20-70 |
| Noise Level | 75db |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 0 – 40 °C |
| Humidity | 10 – 90 % |
| Warranty | 180 Days |





Reviews
There are no reviews yet.