Description
Buy Bitdeer SealMiner A3 Pro Hydro Bitcoin Miner
Buy Bitdeer SealMiner A3 Pro Hydro Bitcoin Miner. SealMiner A3 Pro Hydro (660Th) of SHA-256 algorithm with hashing power of 660Th/s at 8250W power consumption.
Bitdeer SealMiner A3 Pro Hydro miner is a powerful hydro Bitcoin miner employing the SHA-256 algorithm. The miner offers a hash rate of 660Th/s on a power consumption of 8250W. It measures 665 x 482 x 86mm and weighs 20.5Kg. Its voltage is 380 – 480V. The miner comes with a hydro-cooling feature to eliminate extreme heat and a Ethernet connection.
The ideal temperature range for the miner is between 20 – 55 °C Celsius and a humidity level between 10 – 90 %.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Bitdeer |
|---|---|
| Model | SealMiner A3 Pro Hydro (660Th) |
| Size w/o | 665 x 482 x 86mm |
| Size with | 787 x 567 x 248mm |
| Weight Net | 20500g |
| Cooling | Enhanced Cooling |
| Voltage | 380 – 480v |
| Storage Temp. | -20-70 |
| Power | 8250W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 20 – 55 °C |
| Humidity | 10 – 90 % |





Harry Jorge –
Fast response and fast delivery
Jude Garry –
I recommend. Fast response and quick delivery 👍
Bryan Karl –
So far ok. Product is running really well
Thomas Garry –
Fast shipping and a good price. The product is working great, very easy to set up. This is a good seller.
Terry Paul –
Pretty easy to set up, just make sure you change the wallet address to your own.
Comes in plastic box with foam so no damage.
Larry Max –
The miner arrived in perfect condition, it’s my first purchase with these devices,
John Kurt –
Happy, everything good! Works well