Description
Buy Bitdeer SealMiner A2 Hydro Bitcoin Miner
Buy Bitdeer SealMiner A2 Hydro Bitcoin Miner. SealMiner A2 Hydro (446Th) of SHA-256 algorithm with hashing power of 446Th/s at 7360W power consumption.
SealMiner A2 Hydro (446Th) is a high-performance miner built on the SHA-256 algorithm that delivers an impressive hash rate of 446Th/s at 7360W power consumption. Manufactured with enhanced cooling technology, it ensures stable operation under intense computational loads. The miner’s dimensions are 400 x 195 x 290mm and a net weight of 20.5 kg.
It is designed to perform optimally in temperatures ranging from 20°C to 55°C and humidity levels of 10% to 90%.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Bitdeer |
|---|---|
| Model | SealMiner A2 Hydro (446Th) |
| Release | March 2025 |
| Size w/o | 400 x 195 x 290mm |
| Size with | 570 x 316 x 430mm |
| Weight Net | 20500g |
| Cooling | Enhanced Cooling |
| Storage Temp. | -20-70 |
| Power | 7360W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 20 – 55 °C |
| Humidity | 10 – 90 % |





Reviews
There are no reviews yet.