Description
Buy Bitdeer SealMiner A2 Bitcoin Miner
Buy Bitdeer SealMiner A2 Bitcoin Miner. SealMiner A2 (226Th) of SHA-256 algorithm with hashing power of 226Th/s at 3730W power consumption.
SealMiner A2 (226Th) is a SHA-256 miner with a hash rate of 226 Th/s and a power consumption of 3730 W. It utilises the SHA-256 algorithm and connects via Ethernet. Released in March 2025, it measures 400 x 195 x 290 mm and weighs 15.5 kg (net).
With a noise level of 34 dB, the miner operates in temperatures ranging from -20 to -50°C and a humidity range of 10-90%.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Bitdeer |
|---|---|
| Model | SealMiner A2 (226Th) |
| Release | March 2025 |
| Size w/o | 400 x 195 x 290mm |
| Size with | 570 x 316 x 430mm |
| Weight Net | 15500g |
| Weight Gross | 18500g |
| Noise level | 34db |
| Storage Temp. | -20-70 |
| Power | 3730W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | -20 – 50 °C |
| Humidity | 10 – 90 % |
.





Reviews
There are no reviews yet.