Description
Buy MicroBT Whatsminer M30S+ (100Th)
Buy MicroBT Whatsminer M30S+ (100Th). MicroBT Whatsminer M30s+ (100Th) of SHA-256 algorithm with hashing power of 100Th/s at 3400W power consumption.
MicroBT Whatsminer M30s+ (100Th) is a high-performance mining machine designed for the SHA-256 algorithm. It delivers an impressive hash rate of 100Th/s while consuming 3400W of power.
The miner is compact, with dimensions of 155 x 225 x 425mm, and houses 12nm chips for efficient performance. Operating with 2 fans at a noise level of 75 dB, it runs on a 12V system, within a temperature range of 5-40°C and humidity range of 5-90%.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | MicroBT |
|---|---|
| Model | Whatsminer M30S+ |
| Release | October 2020 |
| Size | 155 x 225 x 425mm |
| Chip size | 12nm |
| Noise level | 75db |
| Fan(s) | 2 |
| Power | 3400W |
| Voltage | 12V |
| Temperature | 5 – 40 °C |
| Humidity | 5 – 90 % |
| Warranty | 180 Days |





Reviews
There are no reviews yet.