Description
Buy Anexminer ET3 – ETH ETC Miner (300Mh)
Buy Anexminer ET3 – ETH ETC Miner (300Mh). Anexminer ET3 (300Mh) of EtHashETH and EtHashETC algorithm with hashing power of 300Mh/s at 220W±10% power consumption.
Anexminer ET3 ETH-ETC miner that offers a hash rate of 300 Mh/s and consumes 220 W of power. The miner employs the EtHashETH and EtHashETC algorithm. It requires an input voltage between 220 – 264 V and uses the ethernet interface. The miner weighs 4.5 Kg and is 295 x 190 x 220 mm in size.
The ideal temperature range for the miner is between 0 to 40 degrees Celsius and a humidity level of 5-95%.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Anexminer |
|---|---|
| Model | ET3 |
| Also known as | ET3 ETH&ETC Miner |
| Size | 295 x 190 x 220mm |
| Ram | 6GB |
| Weight | 4.5Kg |
| Noise level | 50db |
| Fan(s) | 2 |
| Power | 220W±10% |
| Voltage | 220~264V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 0 – 40 °C |
| Humidity | 5 – 95 % |




Reviews
There are no reviews yet.