Description
Buy Anexminer ET5 – ETC Miner (1200Mh)
Buy Anexminer ET5 – ETC Miner (1200Mh). Anexminer ET5 (1200Mh) of Ethas/Etchash algorithm with hashing power of 1200Mh/s at 760W±10% power consumption.
Anexminer ET5 miner that offers a hash rate of 1200 Mh/s and consumes 760 W of power. The miner employs the EtHashETH and EtHashETC algorithm. It requires an input voltage between 220 – 264 V and uses the ethernet interface. The miner weighs 6 Kg and is 360 x 170 x 280 mm in size.
The ideal temperature range for the miner is between 0 to 40 degrees Celsius and a humidity level of 5-95%.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Anexminer |
|---|---|
| Model | ET5 |
| Also known as | Anexminer ET5 Miner |
| Size | 360 x 170 x 280mm |
| Ram | 6GB |
| Weight | 6Kg |
| Noise level | 80db |
| Fan(s) | 2 |
| Power | 760W±10% |
| Voltage | 220~264V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 0 – 40 °C |
| Humidity | 5 – 95 % |




Reviews
There are no reviews yet.