Description
Buy Anexminer ET4 – ETC Miner
Buy Anexminer ET4 – ETC Miner. Anexminer ET4 (600Mh) of EtHashETH and EtHashETC algorithm with hashing power of 600Mh/s±5% at 480W±5% power consumption.
Anexminer ET4-ETC miner that offers a hash rate of 600 Mh/s and consumes 480 W of power. The miner employs the EtHashETH and EtHashETC algorithm. It requires an input voltage between 220 – 264 V and uses the ethernet interface. The miner weighs 6 Kg and is 295 x 190 x 220 mm in size.
The ideal temperature range for the miner is between 0 to 40 degrees Celsius and a humidity level of 5-95%.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Anexminer |
|---|---|
| Model | ET4 |
| Also known as | ET4 ETC Miner |
| Size | 295 x 190 x 220mm |
| Ram | 6GB |
| Weight | 6Kg |
| Noise level | 60db |
| Fan(s) | 2 |
| Power | 480W±5% |
| Voltage | 220~264V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 0 – 40 °C |
| Humidity | 5 – 95 % |




Reviews
There are no reviews yet.