Description
Buy Bitmain Antminer S23 Immersion Bitcoin Miner
Buy Bitmain Antminer S23 Immersion Bitcoin Miner. Antminer S23 Immersion (442Th) of SHA-256 algorithm with hashing power of 442Th/s at 5304W power consumption.
Bitmain Antminer S23 Immersion is a high-performance miner for the SHA-256 algorithm, offering a hashrate of 442Th/s with a power consumption of 5304W. It weighs 17.15kg and has dimensions of 364 x 236 x 293mm.
It supports an input voltage of 380-415V, features four fan and operates at a noise level of 75db. The miner also tolerates temperatures from 30 – 55 °C and humidity from 10 – 90 %.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Bitmain |
|---|---|
| Model | Antminer S23 Immersion |
| Release | January 2026 |
| Size w/o | 364 x 236 x 293mm |
| Size with | 600 x 390 x 450mm |
| Weight Net | 17150g |
| Weight Gross | 20450g |
| Noise level | 75db |
| Storage Temp. | -20-70 |
| Power | 5304W |
| Voltage | 380-415V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 30 – 55 °C |
| Humidity | 10 – 90 % |
| Warranty | 365 Days |





Andrew Stanley –
Well packaged, works fine, no issues.
Charles Juan –
Great item at a very good price. I recommend this seller. The item was well packaged and arrived quickly in a very good condition.
August Nels –
Got my products on time No issues at all.
Harry Doyen –
Delivered as promised. High quality.
Andre Kurt –
Very good cooling for … installed in 5 minutes, very satisfied.
You even dont hear this thing at 100% performance
Hans Steve –
All good. Fits perfectly and works great
Peter William –
perfect cooling!
Nels Martin –
Everything perfect, from the packaging really well done to the product itself. It only remains to set it up and put it into operation.
Excellent product,
Nicholas Carl –
Top processing and and fast delivery . It works as it should.
Frank Steve –
Very good miner! Top packaging and a very nice seller. Responded to questions immediately. Thank you very much.