Description
Buy Bitmain Antminer L11 Pro Dogecoin Miner
Buy Bitmain Antminer L11 Pro Dogecoin Miner. Antminer L11 Pro (21Gh) of Scrypt algorithm with hashing power of 21Gh/s at 3612W power consumption.
Bitmain Antminer L11 Pro is a high-performance miner for the Scrypt algorithm, offering a hashrate of 21Gh/s with a power consumption of 3612W. It weighs 15800g and has dimensions of 400 x 195 x 290mm.
It supports an input voltage of 220-277V, features four fan and operates at a noise level of 75db. The miner also tolerates temperatures from 0 – 75 °C and humidity from 10 – 90 %.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Bitmain |
|---|---|
| Model | Antminer L11 (21Gh) |
| Size w/o | 400 x 195 x 290mm |
| Size with | 570 x 316 x 430mm |
| Weight Net | 15800g |
| Noise level | 75db |
| Fan(s) | 4 |
| Storage Temp. | -40-70 |
| Power | 3612W |
| Voltage | 220-277V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 0 – 75 °C |
| Humidity | 10 – 90 % |
| Warranty | 180 Days |





Ethan –
The finishing and packaging are very nice. Got what I ordered and I’m happy
Frank Eric –
Everything is fine. Thank you.
Francis Hut –
It seems to be as explained
Barry –
Everything went great. I am very satisfied
Kurt Angel –
Excellent product and top notch seller
Fong chinne –
It’s works just perfectly thanks
Henry –
Boom right at my door step super fast delivery
Paul –
It’s even more real then the other once I bought from a friend and it works so good
Chen –
You deserve more then a 5 star I love it