Description
Buy Bitdeer SealMiner A3 Hydro Bitcoin Miner
Buy Bitdeer SealMiner A3 Hydro Bitcoin Miner. SealMiner A3 Hydro (500Th) of SHA-256 algorithm with hashing power of 500Th/s at 6750W power consumption.
Bitdeer SealMiner A3 Hydro miner is a powerful hydro Bitcoin miner employing the SHA-256 algorithm. The miner offers a hash rate of 500Th/s on a power consumption of 6750W. It measures 665 x 482 x 86mm and weighs 20.5Kg. Its voltage is 380 – 480V. The miner comes with a hydro-cooling feature to eliminate extreme heat and a Ethernet connection.
The ideal temperature range for the miner is between 20 – 55 °C Celsius and a humidity level between 10 – 90 %.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | Bitdeer |
|---|---|
| Model | SealMiner A3 Hydro (500Th) |
| Size w/o | 665 x 482 x 86mm |
| Size with | 787 x 567 x 248mm |
| Weight Net | 20500g |
| Cooling | Enhanced Cooling |
| Voltage | 380 – 480v |
| Storage Temp. | -20-70 |
| Power | 6750W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 20 – 55 °C |
| Humidity | 10 – 90 % |





Faulkner paul –
Well package and fast delivery. Seller is responsible. I recommend
James Carrog –
Great product and fast delivery. I am thoroughly impressed with the price and product. Thank you very much. I will definitely order again!!!
Walter Morris –
First-class goods, excellent quality, I can only recommend this seller.
I enjoy shopping with you.
Samuel Max –
Package received on time with quality components. Easy to set up.
Munel Chris –
Very satisfied. Will definitely recommend this seller.
Tom Crage –
Great packaging arrived safe and very happy
David Flanders –
Perfect delivery and everything technically in order. Devices operates very well. cooling is very good.
Randy Steve –
The miner arrived in perfect condition, it’s my first purchase with these devices, I hope to win the lottery, thank you, very happy.
Allan Faulkner –
Fast shipping. works perfectly
Fast response . Works well